Gordonki od pierwszych miesięcy życia

Zajęcia polegające na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka za pomocą śpiewu – dla dzieci w wieku 0-3. Chcecie by Wasza pociecha czerpała radość z muzyki? Zależy Wam na wszechstronnym rozwoju oraz pogłębieniu więzi z dzieckiem? Jeśli tak, to zapraszamy Was bardzo serdecznie na zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona dla dzieci i niemowląt. Metoda E.E. Gordona wspomaga rozumienie muzyki, pobudza umiejętności koncentracji i komunikowania się, a przede wszystkim jest doskonałą formą zabawy i aktywnego spędzania czasu z rodzicem. Zajęcia trwają ok. 4o minut, są prowadzone przez instruktora, który jest certyfikowany przez Akademię Music Baby Art.

Klub Aktywnego Maluszka od 1,5 lat

Celem zajęć jest przygotowanie dziecka do samodzielnego pójścia do przedszkola i szybszej w nim adaptacji. Podczas zajęć dzieci nawiązują kontakty z rówieśnikami, uczą się zasad obowiązujących w grupie. Na początku dzięki bliskości opiekuna czują się bezpiecznie w nowym miejscu, w otoczeniu nowych osób. Stopniowo przyzwyczajają się do Pani prowadzącej i bez rodzica uczestniczą w zajęciach.  Każde spotkanie to inny temat przewodni. W ramach Klubu Maluszka dzieci odbywają zajęcia angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej i wielu innych.

Odkrywamy Razem Świat od 1,5 – 3 lat warsztaty

Centrum Edukacji Eureka i Akademia Just Dance zapraszają na cykl rodzinnych warsztatów „Odkrywamy razem świat”. Są to warsztaty ogólnorozwojowe składające się z różnego rodzaju zabaw i aktywności: ruchowych, sensorycznych, muzycznych i plastycznych.
Zajęcia poprowadzi Karolina Hryniewicka z wykształcenia pedagog, terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, terapeuta ręki oraz właścicielka Centrum Edukacji i Rozwoju Dziecka Eureka. Prywatnie mama dwóch przedszkolaków.
Wszystkie tworzone przeze Karolinę warsztaty to suma doświadczeń, jakie zdobyła w codziennej pracy obserwując rozwój, potrzeby i zainteresowania najmłodszych dzieci.

Muzyczna Karuzela od 1,5 lat

Zajęcia rytmiczne dla najmłodszych dzieci. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Metoda ta poprzez ruch, śpiew i tworzenie realizuje cele wychowania ogólnego, oparte na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności – wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę.

Taneczne podróże od 2 lat

„Taneczne Podróże” to nasz autorski program edukacyjno – taneczny opracowany z myślą o przedszkolakach. W trakcie tanecznej podróży wyruszamy w niezwykłą wyprawę po świecie tańca, ruchu i baśni. Poznajemy różne rejony świata i odwiedzamy miejsca, w których mieszkają bajkowi bohaterowie. W czasie lekcji najmłodsi tancerze odkrywają rytmy wielu tańców, wykonują swoje pierwsze układy taneczne, biorą udział w konkursach i zabawach ruchowych.

Mała balerinka od 3 lat

Balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Program oparty na technice tańca klasycznego ma na celu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu. Na zajęciach dzieci tańczą swoje pierwsze baletowe układy, poznają podstawowe pozycje i ćwiczenia. Uczą się płynności ruchów, wdzięku i piękna. Balet doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Podczas lekcji dzieci tańczą do muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej. Lekcje baletu przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 – 5  lat.

Hip-hop 

Hip – hop to obecnie najmodniejsza technika taneczna. Głównym celem naszych lekcji jest zapoznanie dzieci z elementami muzyki, stroju oraz podstawowymi krokami w stylu hip-hop.
Dzięki naszym zajęciom, już najmłodsi mogą zaprezentować swoje pierwsze choreografię tego widowiskowego tańca. Taniec nowoczesny to świetna zabawa, dynamiczna muzyka i niezwykle żywiołowe choreografie. Na występach nie zapominamy o hiphopowych akcesoriach. Zajęcia z tańca ulicznego przeznaczone są dla dzieci od lat 3 lub 4 .

Zumba Kids 

to zajęcia dla dzieci łączące elementy fitnessu oraz tańca w formie świetnej zabawy. Nauka choreografii do znanych dziecięcych utworów przy wspaniałej atmosferze to 100% frajdy i przyjemności dla każdego malucha. Oprócz rozwoju ruchowego, dzieci otrzymują dużą dawkę endorfin, uśmiechu i pozytywnej energii ucząc się oraz bawiąc wśród rówieśników. Poznają style taneczne takie jak hip hop, videoclip dance, latino, taniec brzucha, dancehall, cumbia czy reggaeton.

Taniec z przyborem 

Z czym kojarzy się Wam Wróżka, Calineczka czy Śpiąca Królewna? Poduszka, różdżka, chusta…. te i wiele innych rekwizytów scenicznych wykorzystamy na naszych twórczych zajęciach! będziemy uczyć się jak z wdziękiem i emocjami współtworzyć z przyborem spójną historię sceniczną. Będziemy ćwiczyć jak wyrażać radość czy smutek, nauczymy się m.in. szpagatów i przerzutów, uwrażliwimy się na piękno muzyki i poruszymy naszą wyobraźnię tak, aby przelać w ciało ruch, który będzie wzruszać widza. Zapraszamy na zajęcia taneczne z elementami gimnastyki artystycznej i tańca jazzowego, podczas których wykorzystywać będziemy różne przedmioty, z którymi stworzymy poruszające kompozycje sceniczne.

Taniec nowoczesny 

Taniec Nowoczesny jest stylem zawierającym w sobie elementy tańca hip-hop, house, oldschool, a więc jest bardzo różnorodny każdy znajdzie coś dla siebie. Taniec ten jest bardzo energiczny, wymaga twardych mocnych ruchów. Pokazuje głównie silne emocje, wzmacnia pewność siebie.

Jazz Kids

Dzieci w tym rodzaju tańca opanowują sztukę skupienia i koncentracji. Taniec ten pozwala na większą swobodę ruchu poprzez ćwiczenia rozciągające. Jest gatunkiem zawierającym w sobie m.in  elementy baletu, teatru i akrobatyki, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni w tworzeniu pięknych choreografii.

Taniec i gimnastyka dla mamy i smyka

Zapraszamy na zajęcia, wypełnione tanecznymi krokami z wielu technik i stylów tanecznych oraz ćwiczeniami wzmacniająco-rozciągającymi, wykonywanymi przez mamę i dziecko, przez mamę z dzieckiem oraz przez dziecko wokół mamy! Nie może być lepiej, by budować więź dziecko-rodzic, by pokazywać dziecku wzorce zdrowego trybu życia, by mama mogła czerpać moc energii dla siebie, potrzebnej także dziecku. Oboje mają zdrowo się zmęczyć, ze szczególnym uwzględnieniem tego, by mama wzmacniała i rozciągała poszczególne partie mięśni, od mięśni ramion, przez całą długość kręgosłupa, mięśnie brzucha, po pośladki, uda i łydki, a smyk by uelastyczniał ciało i umuzykalniał umysł! Przyjdź ze swoją pociechą i wyzwalaj endorfiny dla siebie, którymi emanować będziesz cały wieczór, zarażając innych pozytywną energią.

Judo Mini

Judo to sztuka walki, duch olimpijskiej rywalizacji i niemal sto lat tradycji. Unikalne połączenie tych cech, sprawia, że od wielu lat judo pozostaje niekwestionowanym numerem jeden wśród najchętniej uprawianych sportów walki na świecie. Judo mini to zajęcia od 2 do 3 lat z rodzicem.