5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji mamy dla Was kilka bajkowych zabaw tanecznych:

1. BAJKOWY TANIEC

Gdy leci muzyka dzieci tańczą, a gdy muzyka ucichnie, nauczyciel wywołuje jakąś postać z bajki, w którą dzieci muszą się wcielić. Przykłady postaci: czerwony kapturek idący z koszyczkiem do babci,świnka Peppa w kąpieli błotnej,zły wilk skradający się do domu babci, rozbrykany Tygrysek z Kubusia Puchatka, latający smok ziejący ogniem,trzy świnki chowające się w domku przed wilkiem.

ŚLEPE AUTA

Dzieci dobierają się w pary. Ustawiają jeden za drugim. Pierwsza osoba ma zamknięte oczy (auto jedzie w nocy bez świateł), a kierowca kieruje autem w rytm muzyki tak, by nie zderzyć się z innymi dziećmi (autami).

2. SUPER BOHATEROWIE

Instruktor przedstawia 3 super bohaterów i każdemu z nich przypisuje ruch. Spiderman- wyrzut sieci, Superman – ręka w górę, Batman- nietoperz. Na zatrzymanie muzyki, instruktor wymienia super bohatera, a dzieci muszą wykonać odpowiedni dla niego ruch.

3. TAŃCZYMY JAK

Materiały: Karty z postaciami z bajek

Włączamy muzykę i pokazujemy karty z postaciami z bajek. Dzieci mogą losować karty. Po czym do muzyki tańczą jak dana postać. Na kartach może też znajdować się opis jak dokładnie dzieci mają zatańczyć, np.: zatańcz jak lis witalis, który goni swój ogon, zatańcz jak myszka Jerry, która skrada się po serek,zatańcz w parze jak Piękna i Bestia na balu itd.

4. MALARZ

Materiały: dowolny przedmiot mogący być pędzlem np.: chustka, różdżki

Za pomocą pędzla – np.: chusty, dzieci malują wymawiane przez instruktora bajkowe postacie. W tle leci nastrojowa muzyka, a dzieci machając chustami, wykonując ruchy taneczne, starają się odtworzyć pędzlem opisywaną przez instruktora bajkową postać. Dla przykładu instruktor opisuje Muminka, czy Cheesa z Psiego Patrolu.

A gdybyście potrzebowali więcej inspiracji dotyczących zabaw tanecznych zapraszamy do zakupu naszego ebooka: “101 aktywnych zabaw dla dzieci”.