Wybór animatora, instruktora czy opiekuna na półkolonie dla Twojego dziecka to jak wybór superbohatera – musi mieć supermoce, które zapewnią bezpieczeństwo i świetną zabawę Twojej pociechy! Oto cechy, na które warto zwrócić uwagę:

Kwalifikacje: Idealny opiekun posiada dyplomy, które dają mu uprawnienia do pracy z dziećmi. Idealny opiekun to ten, który ciągle się rozwija. Dobry pedagoog jest ciekaw nowości zarówno dotyczących zabaw czy tańców, ale jednocześnie pasjonuje go wiedza z zakresu socjologi, psychologi czy pedagogiki. Nasi instruktorzy, animatorzy zanim trafią na zajęcia do dzieci, przechodzą wewnętrzne szkolenia, a ich wiedza i doświadczenie sprawdzane jest podczas rekrutacji.

Empatia i cierpliwość: Czy potrafi wsłuchać się w potrzeby dzieci i odpowiednio zareagować? Dobry opiekun to taki, który rozumie, że każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia. Trochę jak dobry czarodziej rozumiejący język swojego magicznego zwierzęcia.

Zdolności komunikacyjne: Komunikacja to klucz! Opiekun powinien nie tylko świetnie dogadywać się z dziećmi, ale też umiejętnie informować rodziców o wszystkim, co dzieje się podczas półkolonii. Niech będzie jak efektywny gołąb pocztowy, ale w wersji 2.0! To umiejętność komunikowania potrafi z prozaicznej zabawy, stworzyć niesamowitą przygodę.

Zaangażowanie i kreatywność: Dzieci szybko się nudzą, więc opiekun powinien mieć zawsze asa w rękawie, czyli ciekawy plan na każdą pogodę i sytuację. Im więcej pomysłowości, tym lepsze wspomnienia dla dzieci! Im bardziej zaangażowany animator, tym bardziej zaangażowane dzieci.

Umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach: Nawet najlepszy plan może nie przebiegać gładko. Warto mieć kogoś, kto potrafi szybko i skutecznie rozwiązać problem, zanim zrobi się z tego bałagan na miarę rozrzuconych klocków LEGO.

Pozytywne nastawienie: Dzieci są jak małe słońca – najjaśniejsze, gdy wokół nich jest pozytywna energia. Opiekun z uśmiechem to podstawa!

Doświadczenie: Superbohater opiekun to taki, który ma za sobą różnorodne doświadczenia. Doświadczenie sprawia, że instruktor wie, jak najlepiej zachować się w danej sytuacji. Instruktor potarfi przewidywać zagrożenia. Doświadczenie ułatwia elastycznie podejść do danej grupy dzieci. Dlatego czasem lepiej na opiekuna na półkolonie wybrać osobę, która na co dzień pracuje z dziećmi niż tylko w czasie wakacji.

Masz pytania? Chcesz poznać naszych animatorów? Skontaktuj się z nami! Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Pomożemy wybrać najlepszą opcję półkolonii lub urodzinek dla Twojego dziecka. Nie czekaj – miejsca szybko znikają!